آمریکای جنوبی کانون جدید ویروس کرونا است

به گزارش وبلاگ یاهو به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی می گوید آمریکای جنوبی به کانون جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده که اوج آن را در برزیل شاهد هستیم.

آمریکای جنوبی کانون جدید ویروس کرونا است

همزمان، این سازمان درباره افزایش نرخ ابتلا در بعضی کشورهای آفریقایی هشدار داد و گفت: بیش از 100 هزار نفر در سراسر قاره سیاه به این ویروس آلوده هستند حال آنکه نرخ مرگ و میر، با رقم 3 هزار و 100 قربانی، نسبتاً پایین است.

گفته می گردد حدود نیمی از کشورهای آفریقایی به این ویروس گرفتار شده اند. نیمی از جمعیت این قاره نیز زیر 18 سال سن دارند و ممکن است یکی از دلایل کاهش شمار قربانیان همین موضوع باشد.

اما شرایط در آمریکای جنوبی وخیم تر است و به عبارتی کانون جدید بیماری به شمار می رود.

سازمان بهداشت جهانی با اشاره به وخامت اوضاع در برزیل و اصرار مقامات این کشور به استفاده از هیدروکسی کلوروکین که داروی پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا است؛ هشدار داد شواهد بالینی ایده استفاده گسترده از این دارو را تائید نمی نماید.

این روزها، برزیل با 330 هزار و 890 مبتلا و 21 هزار و 48 فوتی، اوضاع بدی را تجربه می نماید به ویژه آنکه آمار روزانه قربانیان بیش از هزار نفر است.

لازم به ذکر است تا نوبت به آمریکای لاتین برسد، کانون های بحران کرونا به ترتیب چین، اروپا و ایالات متحده آمریکا بوده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکای جنوبی کانون جدید ویروس کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکای جنوبی کانون جدید ویروس کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید