خبرنگاران حرف های ترامپ درباره کرونا دردسر ساز شد

به گزارش وبلاگ یاهو، نیویورک- خبرنگاران- اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر و نشست های خبری همچون تاثیر داروی ضد مالاریا بر کووید19 و چینی نامیدن این ویروس، برای شهروندان این کشور دردسر ساز شده است.

خبرنگاران حرف های ترامپ درباره کرونا دردسر ساز شد

ایالت های آمریکا روز دوشنبه شاهد جان باختن بیش از یکصد نفر به علت ویروس جدید کرونا بودند که شمار مرگ و میر ناشی از این ویروس را به 573 نفر رساند.

تارنمای دانشگاه جان هاپکینز تا عصر دوشنبه تعداد کلی مبتلایان به کووید19 در آمریکا را 41 هزار و 708 نفر اعلام نمود.

ویروس کرونا در تمام ایالت های آمریکا گسترش یافته است و کشمکش دو حزب جمهوریخواه و دموکرات در سنای آمریکا هم نتوانست بودجه مورد احتیاج برای مقابله با این ویروس را به تصویب برساند.

این طرح که از سوی رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا ارائه شده بود، با سد دموکرات ها روبرو شد چرا که از نظر آنها این بودجه به اقشار آسیب پذیر آمریکا کمکی نخواهد کرد.

مقامات آمریکا هم کوشش می نمایند با القای ویروس ووهان یا ویروس چینی کاستی ها و ضعف های مدیریتی و سیستم بهداشتی درمانی خود را بپوشانند.

این در حالی است که چین و کوبا به عنوان دو کشور سوسیالیست کوشش دارند به کشورهای آسیب دیده همچون ایتالیا امداد رسانی نمایند و آمریکایی ها در این عرصه هم میدان را به رقیب اصلی خود یعنی چین، باخته اند.

اما اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در نامیدن این ویروس به ویروس چینی تنها باعث شده است، نژادپرستی عمیقی در آمریکا علیه اتباع آسیای شرقی شکل بگیرد که در شبانه روز، خبرهای متعددی از ضرب و جرح این شهروندان آمریکایی آسیایی تبار به گوش می رسد.

این شرایط ترامپ را وادار ساخت تا در یادداشت توئیتری خود بنویسد خیلی مهم است که همه ما از جامعه آمریکایی آسیایی خود در ایالات متحده حفاظت کنیم. آنها افراد جالبی هستند و گسترش این ویروس، به هیچ وجه تقصیر آنها نیست. آنها با ما همکاری بسیار نزدیکی دارند تا از شر آن خلاص شویم. ما با هم بر همه چیز چیره می شویم.

علاوه بر آن، ترامپ 2 روز پیش در یادداشت توئیتری خود نسخه ای برای درمان کووید19 پیچید و گفت: مخلوط هیدروکسی کلروکوئین و آزیترومایسین فرصت واقعی برای یک تغییر دهنده عظیم بازی در تاریخ پزشکی است.

رئیس جمهوری آمریکا در نشست خبری هم این مطلب را تکرار کرد اما تا کنون هیچ مرجعی به طور رسمی تایید ننموده است که این ترکیب می تواند موثر باشد بلکه بعضی از پزشکان بر این باورند که ترکیب این دو دارو به ویژه برای کسانی که مسائل قلبی دارند، می تواند خطرناک باشد.

علاوه بر اینکه مصرف این ترکیب می تواند باعث مسائلی برای بیماران گردد، خبرهای زیادی وجود دارد که این روزها درخواست برای این دارو افزایش یافته و آن را برای بیمارانی که پیش از این مصرف داشته اند و باید ادامه دهند، دور از دسترس ساخته است.

مرکز بهداشت ایالت آریزونا هم روز دوشنبه بیانیه ای صادر کرد و از شهروندان خواست بدون تجویز پزشک، از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکوئین استفاده ننمایند.

دلیل صدور این بیانیه هم، مرگ یک مرد حدود 60 ساله در این ایالت بود که به مصرف این دارو مبادرت نموده بود و همسرش هم به خاطر مصرف مشابه، شرایط مناسبی ندارد.

مقام بهداشتی این ایالت تاکید نمود کسانی که در معرض کووید-19 قرار گرفته اند تنها ضروری است به علائم خود توجه داشته باشند و خود را در قرنطینه قرار دهند تا خطر ابتلای دیگران کاهش یابد.

در بیانیه این مقام آریزونا تصریح شده است هنوز هیچ دارویی که شامل ضد مالاریا می گردد، برای درمان ویروس جدید کرونا مورد تایید قرار نگرفته است و مصرف آنها برای بیمارانی که بستری نشده اند توصیه نمی گردد.

سازمان دارو و غذای آمریکا هم تا به امروز مصرف این داروها را برای درمان کووید-19 تایید ننموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حرف های ترامپ درباره کرونا دردسر ساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حرف های ترامپ درباره کرونا دردسر ساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید