دبیرکل اتحادیه عرب: بهار عربی یک فاجعه بود

به گزارش وبلاگ یاهو، خبرنگاران : دبیرکل اتحادیه عرب معتقد است اعتراض هایی که در سال 2011 در کشورهای عربی رخ داد، یک فاجعه بود.

دبیرکل اتحادیه عرب: بهار عربی یک فاجعه بود

به گزارش وبلاگ یاهو به نقل از ایرنا، احمد ابوالغیط روز یکشنبه در گفت و گو با تلویزیون مصر تاکید کرد: اعتراض هایی که در سال 2011 در کشورهای عربی رخ داد، یک فاجعه بود.

وی توصیف چنین شرایطی به عنوان بهار عربی را مردود دانست و گفت: آنچه در سال 2011 رخ داد، بهار نبود، زیرا بهار به معنی شکفتن گلهاست اما آنچه ما در منطقه شاهد بودیم باور نکردنی است. قتل و کشتار به صورت وحشتناکی گسترش یافت.

وی با بیان اینکه، این کشور عربی شاهد هدر دادن وحشتناک منابع است، از گزارش یک نهاد اقتصادی سازمان ملل خبر داد که اعلام کرده خسارت اقتصادی لیبی از سال 2011 یعنی طی 9 سال گذشته تا به امروز، به 500 میلیارد دلار رسیده است.

دبیرکل اتحادیه عرب اضافه کرد: اگر شرایط بحرانی در لیبی پنج سال دیگر ادامه یابد، میزان هدر دادن منابع و خسارت ها به یک تریلیون دلار خواهد رسید.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب لیبی) مستقر است که در جهان و سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش این کشور کنترل امور را در آن منطقه در دست گرفته است.

امارات، عربستان، مصر، فرانسه، یونان و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می کنند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر و برخی کشورهای اروپای حامی دولت السراج هستند.

منبع: اقتصادنیوز

به "دبیرکل اتحادیه عرب: بهار عربی یک فاجعه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل اتحادیه عرب: بهار عربی یک فاجعه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید