سن افراد چه نقشی در جراحی های لاغری دارد؟

به گزارش وبلاگ یاهو، نتایج یک مطالعه نشان می دهد در میان افرادی که جراحی های درمان چاقی داشته اند، میزان کاهش وزن، عوارض و بهبود بیماری های مرتبط با چاقی در بیماران کمتر از 60 سال سن و نیز بالاتر به یک میزان است.

سن افراد چه نقشی در جراحی های لاغری دارد؟

به گزارش وبلاگ یاهو، جراحی های محدودکننده دستگاه گوارش یکی از روش های موثر درمان چاقی است که طی سالیان اخیر کاربرد بیشتری نیز پیدا نموده است. انواع این عمل جراحی در کشور ما نیز در بالاترین سطح کیفی و مطابق استانداردهای روز جهان در مراکز معتبر در حال اجرا است.

باید به خاطر داشت که انتخاب افراد برای جراحی امر خطیری بوده که بایستی به دقت توسط متخصصین حوزه درمان چاقی انجام گردد و انجام عمل جراحی برای همه گروهها و افراد توصیه نمی گردد.

یکی از پرسش های مطرح در این زمینه میزان تاثیر و سودمندی این روش در ارتباط با سن افراد است. دکتر مریم برزین، پژوهشگر عالی مرکز تحقیقات پیشگیری و درمان چاقی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم با انجام یک پروژه تحقیقاتی نشان داد که همه گروه های سنی به طور یکسان از این اقدام سود می برند.

در این مطالعه نشان داده شد که میزان کاهش وزن، عوارض و بهبود بیماری های مرتبط با چاقی در بیماران کمتر از 60 سال سن و نیز بالاتر به یک میزان است. همچنین آنالیز ها نشان داد که مخاطرات انجام اینگونه جراحی ها نیز در این دو گروه تفاوتی ندارد.

نگرانی دیگر در مورد کاهش توده عضلانی مطرح بود که نتایج این مطالعه نشانگر این موضوع بود که از دست دادن توده عضلانی بیشتر در افراد مسن تایید نمی گردد.

مجری این طرح در خاتمه بیان نمود: جراحی محدودکننده گوارش، به شرط انتخاب درست بیماران، یک مداخله ایمن برای درمان چاقی وبیماری های مرتبط با آن در افراد مسن (بالای 60 سال) محسوب می گردد و خطر آن مشابه بزرگسالان جوان تر از 60 سال است.

این پژوهشگر همچنین تاکید نمود که انتخاب بیمار مناسب برای عمل جراحی باید توسط متخصصین ذیصلاح و پس از مشاوره های بالینی و آزمایشات لازم انجام پذیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سن افراد چه نقشی در جراحی های لاغری دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن افراد چه نقشی در جراحی های لاغری دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید