طالبان به مناسبت عید فطر 3 روز آتش بس بیان کرد

به گزارش وبلاگ یاهو، تصمیم به برقراری آتش بس در زمانی گرفته شده است که همزمان با تشدید تنش ها میان دو سوی درگیری، شیوع ویروس کرونا نیز بر چالش های این کشور جنگ زده افزوده است.

طالبان به مناسبت عید فطر 3 روز آتش بس بیان کرد

گروه طالبان خاطرنشان کرد که از امروز(یکشنبه 4 خرداد99) به مناسبت عید فطر، در سراسر افغانستان سه روز آتش بس برقرار خواهد بود.

به گزارش ایسنا، اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان نیز ضمن استقبال از این تصمیم طالبان، خاطرنشان کرد که دست به اقدامی مشابه زده و به این آتش بس متعهد خواهد بود.

او همچنین بار دیگر به طالبان پیشنهاد برقراری صلح داد.

به گزارش یورونیوز، تصمیم به برقراری آتش بس در زمانی گرفته شده است که همزمان با تشدید تنش ها میان دو سوی درگیری، شیوع ویروس کرونا نیز بر چالش های این کشور جنگ زده افزوده است.

تا کنون حدود 10 هزار نفر در این کشور به کووید19 مبتلا شده و بیش از 200 نفر نیز از این بیماری جان باخته اند.

پیغام سخنگوی طالبان

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در پیغامی توییتری خاطرنشان کرد: در هیچ کجا هیچ عملیات تهاجمی را علیه هیچ دشمنی انجام ندهید. در صورت انجام هرگونه اقدامی از سوی دشمن علیه شما، از خودتان دفاع کنید.

او همچنین خاطرنشان کرد که این آتش بس تنها برای برگزاری جشن های عید فطر برگزار می گردد.

یک ماه پیش از این گروه طالبان پیشنهاد دولت افغانستان را برای برقراری آتش بس در ماه رمضان رد کرد و با توجه به تشدید حملات خود به نیروهای دولت مرکزی افغانستان، برگزاری آتش بس را منطقی ندانست.

جاوید فیصل، سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان روز شنبه خاطرنشان کرد که طالبان در ماه رمضان دست کم 146 غیرنظامی را کشته و 430 نفر دیگر را زخمی نموده است.

منبع: عصر ایران

به "طالبان به مناسبت عید فطر 3 روز آتش بس بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان به مناسبت عید فطر 3 روز آتش بس بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید