چهارمین نفتکش ایرانی وارد کارائیب شد

به گزارش وبلاگ یاهو، آمار رفینیتیو آیکان و اظهارات یک مقام دولتی نشان داد که چهارمین نفتکش ایرانی به دریای کارائیب رسیده است.

چهارمین نفتکش ایرانی وارد کارائیب شد

به گزارش ایسنا، ایران برای ونزوئلا که با کمبود شدید بنزین روبرو است، 1.53 میلیون بشکه بنزین و مشتقات آن را ارسال نموده است.

سابق بر این ونزوئلا ارزانترین بنزین جهان را داشت و به مدت دو دهه بنزین در این کشور با قیمت های یارانه ای عرضه می شد، اما توزیع ناکافی، باعث شکل گیری بازار سیاه شده که هر لیتر بنزین در آن حداقل دو دلار فروخته می گردد در حالی که مردم برای دریافت بنزین در مقابل صندلی های سوخت ساعت ها منتظر می مانند.

شرکت نفتی دولتی PDVSA با دریافت محموله های بنزین و قطعات ضروری برای فراوری بنزین، در کوشش برای احیای بخشی از ظرفیت پالایش داخلی است که به دلیل مسائل متعدد شامل کمبود نیروی متخصص و تحریم های آمریکا از دست داده است.

دولت ونزوئلا از یاری ایران قدردانی نموده است، اما صادرات بنزین ایران به کاراکاس انتقاد مقامات آمریکا که هر دو کشور عضو اوپک را هدف تحریم قرار داده اند را برانگیخته است. یک مقام آمریکایی اوایل ماه میلادی جاری اظهار نموده بود که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در حال آنالیز پاسخ به این صادرات است. این اظهارات واکنش ایران را به دنبال داشت که به واشنگتن درباره هر گونه اقدام نظامی هشدار داد. با این حال کشتی های ایرانی تا به امروز بدون هرگونه مانعی به سوی مقصدشان حرکت نموده اند.

بر اساس گزارش رویترز، همزمان با ورود نفتکش فاکسون به دریای کارائیب، نفتکش پتونیا -سومین نفتکش از ناوگان نفتکش های ایرانی که به ونزوئلا رسیده است- به سوی پالایشگاه ال پالیتو حرکت کرد. نفتکش فورچون - نخستین نفتکش ایرانی که به ونزوئلا رسید- از روز دوشنبه در بندر مجاور این پالایشگاه لنگر انداخته است. طبق آمار آیکان، نفتکش فارست که دومین کشتی ایرانی وارد شده به ونزوئلا است از روز سه شنبه در حال تخلیه محموله خود در پالایشگاه کاردون بوده است.

سفارت ایران در ونزوئلا اوایل هفته جاری بیان کرد که نفتکش های ایرانی با اسکورت نیروی دریایی ونزوئلا وارد آب های این کشور شدند و این موضوع با مجموعه توییت های نیکلاس مادورو، رییس جمهور و طارق ال ایسامی، وزیر نفت ونزوئلا تایید شد.

منبع: فرارو

به "چهارمین نفتکش ایرانی وارد کارائیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین نفتکش ایرانی وارد کارائیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید