سلامتی و پزشکی

قربانیان کرونا در آمریکا از 105 هزار نفر گذشت

فارس نوشت:طبق آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز، با مرگ دستکم 784 نفر دیگر در 24 ساعت گذشته، مجموع قربانیان کرونا در آمریکا از 105 هزار نفر عبور کرد.

14 مرداد 1399

بی ارتباط با ماه مبارک، کم حاشیه و بدون غافلگیری، سریال هایی که در حد سفره افطار هم از رمضان نگفتند!

سریال های ماه رمضان سال جاری در شکل و محتوای خود هیچ نشانی از ماه مبارک رمضان و عناصر آن نداشتند.

9 مرداد 1399

طالبان به مناسبت عید فطر 3 روز آتش بس بیان کرد

تصمیم به برقراری آتش بس در زمانی گرفته شده است که همزمان با تشدید تنش ها میان دو سوی درگیری، شیوع ویروس کرونا نیز بر چالش های این کشور جنگ زده افزوده است.

7 مرداد 1399

آمریکای جنوبی کانون جدید ویروس کرونا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان بهداشت جهانی می گوید آمریکای جنوبی به کانون جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده که اوج آن را در برزیل شاهد هستیم.

5 مرداد 1399

استاندار: هیچ خدماتی به مسافران ورودی به چهارمحال و بختیاری ارائه نمی گردد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: به دلیل اعلام شرایط قرمز ویروس کرونا در خوزستان هیچ گونه خدماتی به مسافران ورودی به چهارمحال و بختیاری ارائه نخواهد شد.

4 مرداد 1399

توزیع 500 بسته حمایتی به دانش آموزان و خانواده های نیازمند

500 بسته حمایتی با یاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان چهارمحال و بختیاری در بین نیازمندان توزیع شد.

2 مرداد 1399

سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا ممکن است هیچ وقت از بین نرود

یورو نیوز/ سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که ویروس جدید کرونا که عامل بیماری کووید 19 است می تواند مانند ویروس اچ آی وی به یک بیماری همه گیر بومی و دائمی (اندمی) تبدیل گردد.

1 مرداد 1399

نوشابه های قندی برای قلب زنان مضر هستند

مهر/ طبق نتایج یک مطالعه جدید، زنانی که مقادیر زیادی نوشابه گازدار، آبمیوه های شیرین و سایر نوشابه های قندی را مصرف می کنند در معرض ریسک بالاتر ابتلا به بیماری قلبی قرار دارند.

22 تیر 1399

منشا واقعی کرونا ویروس پیدا شد

تیمی از دانشمندان چینی دریافتند که جهش های غیرمعمولی که مشخصه کرونا است پیشتر در ویروس های دیگری که خفاش های وحشی را آلوده کرده بودند، دیده شده است.

21 تیر 1399

خبرنگاران راهبرد دولت الکترونیک در بیمه سلامت قم اجرا می گردد

قم - خبرنگاران - مدیر کل بیمه سلامت قم گفت: برمبنای اسناد بالادستی و مصوبات هیئت وزیران، استقرار دولت الکترونیک از اهداف اصلی سازمان بیمه سلامت در قم است.

20 تیر 1399

طالبان برای حمله متقابل آماده است

گروه شبه نظامی طالبان امروز چهارشنبه هشدار داد آماده حمله متقابل است. به دنبال حملات مرگبار سه شنبه در کابل و ننگرهار نیروهای امنیتی افغان به از سرگیری حملات خودشان ملزم شدند و این امر فرایند صلح شکننده را بیش از پیش در خطر قرار می دهد.

19 تیر 1399

سگ رباتیک فاصله گذاری اجتماعی را به عابران یادآوری می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، سگ های رباتیک شرکت بوستون دینامیکز در پارک های سنگاپور گشت زنی و به عابران یادآوری می نمایند تا فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

16 تیر 1399

تلفات ویروس کرونا در آمریکا به 75 هزار و 543 نفر افزایش یافت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دانشگاه جانز هاپکینز تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های ویروس کرونا در آمریکا را اعلام نمود.

15 تیر 1399

سریال تاریخی جشن سربرون از کما درآمد، ادامه ضبط با راه اندازی کارگاه ماسک

تصویربربرداری سریال تاریخی جشن سربرون به کارگردانی مجتبی راعی در مناطقی از شهریار و با پیگیری الزامات بهداشتی ازجمله تولید ماسک برای عوامل در کارگاه لباس خود ادامه دارد.

14 تیر 1399

علوم اجتماعی در ایران مسائل کشور را بیان نمی کند، توسعه چگونه امکان پذیر نمی گردد؟

به گزارش خبرنگاران کتاب درباره علوم انسانی اثر جدیدی از رضا داوری اردکانی است که به تازگی از سوی انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی روانه بازار نشر شده است.

11 تیر 1399

عادت شست وشوی دست در کشورها؛ تمیزترین و کثیف ترین ملت ها کدامند؟

یک سوم مردم جهان دست های خود را پس از توالت با آب و صابون نمی شویند.. شستن دست با آب و صابون به تنهایی سالانه باعث نجات جان 650 هزار نفر در جهان می گردد.

10 تیر 1399

سه پیش شرط لازم جهت بازگشایی مجدد مراکز علمی و آموزشی اعلام شد

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: رعایت دستورالعمل های مدیریت بحران و ارتقای سطح آگاهی دانشجویان و تعامل با اعضای خانواده آن ها سه پیش شرط لازم برای بازگشایی مجدد مراکز علمی و آموزشی است.

8 تیر 1399

کشته شدن 28 زن عراقی در حمله افراد مسلح در شرق بغداد

خبرنگاران: حمله افراد مسلح ناشناس به چندین ساختمان مسکونی در شرق بغداد به کشته شدن 28 زن و دو جوان عراقی منجر شد.

5 تیر 1399

ترامپ: باور ندارم حال رهبر کره شمالی بد باشد

ونالد ترامپ به خبرنگاران گفت، امیدوار است که رهبر کره شمالی خوب باشد اما گزارش های منتشر شده درباره بیماری او را چندان باور ندارد.

3 تیر 1399

نمودار شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر ، کرونا در هر ساعت جان چند ایرانی را می گیرد؟

گسترش شیوع ویروس کرونا تقریبا کل کشورها را درگیر کرده است. این ویروس تا ظهر چهارشنبه (3 اردیبهشت 99) 8391 نفر را در ایران به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، بیش از 63 هزار و 100 نفر در ایران تا به امروز بهبود یافته اند.

1 تیر 1399
تعداد: (140)