اخبار صنعت

چهارمین نفتکش ایرانی وارد کارائیب شد

آمار رفینیتیو آیکان و اظهارات یک مقام دولتی نشان داد که چهارمین نفتکش ایرانی به دریای کارائیب رسیده است.

8 مرداد 1399

قیمت نفت به 36 دلار رسید

قیمت های نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاهش ذخایر نفت آمریکا و تداوم کاهش تولید از سوی تولیدکنندگان بزرگ که نگرانی ها نسبت به اشباع عرضه را تا حدودی تخفیف داد، به فرایند افزایشی روز گذشته خود ادامه دادند.

5 مرداد 1399

برطرف موانع تجارتی محور گفت وگوی مقامات ازبکستان و روسیه

مقامات ازبکستان و روسیه در یک نشست ویدیویی ساز و کار افزایش مبادلات بازرگانی بین دو کشور و برطرف موانع موجود را آنالیز کردند.

31 تیر 1399

امضا قرارداد استقلال با کارگزار باشگاه، کف رقم برای یکسال تعیین شد

به گزارش خبرنگاران، باشگاه استقلال که طی روزهای گذشته مذاکرات زیادی را با نمایندگان کارگزاری برگزار نموده بود تا تکلیف درآمد ثابت این باشگاه معین گردد، به دلیل اختلاف نظری که در این مورد بین اعضای هیأت مدیره وجود داشت، در امضا نهایی ناموفق بود و مدیرعامل...

22 تیر 1399

علوم اجتماعی در ایران مسائل کشور را بیان نمی کند، توسعه چگونه امکان پذیر نمی گردد؟

به گزارش خبرنگاران کتاب درباره علوم انسانی اثر جدیدی از رضا داوری اردکانی است که به تازگی از سوی انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی روانه بازار نشر شده است.

11 تیر 1399

چرا باشگاه های ورزشی دنیا از کرونا آسیب دیدند اما ایرانی ها نه!

یک مدیر ورزشی در مورد علت عدم تاثیرپذیری اقتصادی تیمهای ورزشی ایران در بحران شیوع ویروس کرونا گفت: وقتی زیرساخت درآمدزایی نداشته باشید، در دوران بحران نیز تاثیر چندانی نخواهید پذیرفت.

10 تیر 1399

آفت کش سبز نانویی سازگار با محیط زیست تولید شد

محققان پیروز به تولید آفت کشی سبز شدند که با استفاده از فناوری نانو بیشترین راندمان و پایداری را دارد و باعث آلودگی محیط زیست نمی شود.

5 تیر 1399

شبیری: اونامونو سلطان بازی با کلمات است

به گزارش خبرنگاران، چهارمین نشست عصر فرهنگ ملل با عنوان اونامونو، نویسنده، شاعر و فیلسوف اسپانیایی عصر دوشنبه 8 دی ماه به همت موسسه الهدی و با سخنرانی دکتر نجمه شبیری، استاد ادبیات اسپانیایی و خاویر ارناندث، ایرانشناس و استاد زبان فارسی دانشگاه بارسلون...

1 تیر 1399

خبرنگاران بازارچه مرزی سیرانبند بازگشایی می گردد

سنندج - خبرنگاران - سرپرست فرمانداری بانه گفت: بازارچه مرزی سیرانبند که اواخر سال گذشته بدلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته شده بود با رعایت کامل نکات و توصیه های بهداشتی از ششم اردیبهشت (شنبه) فعالیت خود را از سر می گیرد.

29 خرداد 1399

ایران آینده، گزینه ای جز نوآوری و فناوری نخواهد داشت

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به کاهش شدید قیمت نفت در بازار جهانی، گفت: ایران آینده، گزینه ای جز نوآوری و فناوری نخواهد داشت.

27 خرداد 1399

ارتباط کردهای عراق با ایران تاریخی و استراتژیک است

خبرنگاران، سرویس بین الملل - حلیمە ملایی: پروندە تشکیل کابینە دولت عراق بعد از استعفای عادل عبدالمهدی و شکست محمد توفیق علاوی و پیروز نشدن عدنان زرفی، اکنون در دست مصطفی کاظمی است. البتە شواهد حاکی از آن است کە اینبار بیشتر قریب بە اتفاق جریانات سیاسی...

21 خرداد 1399

پیش بینی کاهش تولید و تقاضای نفت خام در آمریکا

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد که تقاضا برای نفت خام در این کشور در سال 2020 میلادی، بالغ بر 1.3 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داشت.

10 خرداد 1399

کدام کسب و کارها برای آغاز فعالیت کم ریسک اند؟

خبرنگاران: حسن روحانی، رئیس جمهوری اعلام نموده است که از روز 23 فروردین ماه، کسب وکارهای کم ریسک و متوسط می توانند فعالیت خود را دوباره شروع نمایند. اما این کسب وکارها شامل چه صنف هایی می گردد؟

7 خرداد 1399

بانک جهانی درباره فقر ناشی از کرونا در شرق آسیا هشدار داد

بانک جهانی درباره تبعات اقتصادی شیوع کرونای 2019 در شرق آسیا و منطقه اقیانوس آرام هشدار داد.

30 اردیبهشت 1399

ویروس کرونا، چالشی در برابر پیشرفت های علمی عصر جدید

در پاسخ به این پرسش می توان گفت که در گام نخست، بایستی شیوع ویروس مرگبار کرونا را جدی گرفت و تمام پیش بایسته های بهداشتی که از سوی پزشکان و متخصصان سفارش می گردد را رعایت کرد، با این شیوه می توان خود و جامعه را از گزند این بیماری مهلک نجات داد.

22 اردیبهشت 1399

بخشنامه ها شفاف نیست؛ مردم در کنسلی بلیت های نوروز سرگردان هستند

در حالی که مردم طبق بخشنامه پنجم اسفند وزیر راه و شهرسازی به دنبال کنسلی بلیت سفر های نوروز خود هستند، اما آنالیز های میدانی حاکی از بروز بعضی مسائل در این حوزه دارد.

16 اردیبهشت 1399

مسمومیت با الکل، 7 نفر در فارس را به وادی مرگ کشاند

رییس مرکز مدیریت و فوریت های پزشکی فارس گفت: شمار قربانیان مسمومیت با الکل در استان فارس به 7 نفر رسید.

11 اردیبهشت 1399

خبرنگاران آمادگی فرودگاه پیغام برای خدمات هوایی به بیماران کرونایی

کرج - خبرنگاران - فرودگاه بین المللی پیغام استان البرز برای امدادرسانی هوایی به بیماران کرونایی کشور اعلام آمادگی کرد.

8 اردیبهشت 1399

سقوط سهام آرامکو عربستان به پایین ترین حد خود

سهام شرکت سعودی آرامکو عربستان با 2 درصد کاهش، به پایین ترین حد خود از زمان عرضه عمومی آن در ماه دسامبر سال 2019 میلادی تا به امروز رسید.

30 فروردین 1399

فاجعه میراثی در مازندران در حال وقوع است

خبرنگاران/مازندران دبیرکل انجمن جوانان سپید پارس گفت: شرایط نگاه داری، ساماندهی و معرفی آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در مازندران به اندازه ای نابسامان و شرم آور است که بسیاری از کارشناسان این حوزه آن را یک فاجعه میراثی در مازندران تلقی می نمایند. ...

26 فروردین 1399
تعداد: (94)