یک تجهیز پزشکی فیزیکی ایران ساخت شد

به گزارش وبلاگ یاهو به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حوزه تجهیزات پزشکی دامنه گسترده ای دارد. براساس آخرین آمار منتشر شده حدود 2 هزار و 200 شرکت داخلی و 6 هزار و 100 نمایندگی شرکت های خارجی در ایران فعالیت دارند.

یک تجهیز پزشکی فیزیکی ایران ساخت شد

یکی از این شرکت های دانش بنیان داخلی با به کارگیری دانش و فناوری بومی توانسته است تعدادی از تجهیزات پزشکی را تولید و به بازار عرضه کند.

4 محصول تولیدی یک شرکت دانش بنیان با نام های دستگاه مسواک زن 8 مخزنی، ژل ازولیو، دستگاه فشار دهنده متناوب اندام و دستگاه فیانا به تولید انبوه رسیده و در کشور به فروش می رسد.

علی آقاکثیری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره دستگاه فشار دهنده متناوب اندام (IPC) تولید شده در این شرکت گفت: این دستگاه یک وسیله ایجاد فشار متناوب در اندام به کمک یک کاف 4 محفظه ای است. این دستگاه با انبساط و انقباض رگ های خونی و عضلات به کمک تغییر فشار در محفظه ها یک ماساژ متناوب در آنها ایجاد می کند.

وی اضافه نمود: علاوه بر ماساژهای مختلف، این دستگاه برای گردش بیشتر خون و همچنین افزایش متابولیسم به وسیله بازگشت وریدی و بهبود جریان لنف کاربرد دارد. همچنین رابط کاربری زیبا و آسان این دستگاه به کاربر اجازه می دهد به راحتی فشار و حالت کاری دلخواه خود را در دستگاه تنظیم کند و به کمک تایمر اتوماتیک، پس از گذشت مدت زمان معین شده دستگاه خاموش شود.

آقاکثیری از موارد مصرف این دستگاه گفت: این دستگاه برای بهبود گردش خون، جلوگیری از ترومبوز وریدهای عمقی، نارسایی وریدی، واریس وریدی، زخم و لنگش متناوب، پای دیابتی، بیماری های ایسکمیک مرتبط با آرتواسکلوروز، برطرف کردن لنف اِدِم بعد از عمل جراحی سرطان سینه و اِدِم اولیه و ثانویه و میکزادم مانند اِدِم بارداری، مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر این شرکت گفت: همچنین برای شکستگی ها، ترومای بافت نرم و استئونکروز سر استخوان فمور، جلوگیری از ایجاد نوریت محیطی در زمینه دیابت، آسیب عصبی، مدت طولانی در بستر ماندن، توانبخشی بیماران سالمند، جراحی عمومی و ارتوپدی، توانبخشی بیماران فلج مغزی و توانبخشی بیماران بعد از جراحی و بهبود تورم و تسکین درد از مواردی است که مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان ادامه داد: این دستگاه در بهبود مواردی مانند اِدِم مزمن، بیماری های وریدی مزمن، جلوگیری از تشکیل ترومبوز، اِدِم مفاصل و ادم روماتیسمی بیماران ام اس، خستگی و اختلالات خواب در بیماران مسن، پری آرتریت شانه، جلوگیری و بهبود اسپاسم عضلات و بهبود درد در ورزشکاران موثر است.

به گفته وی، 3 کشور آمریکا، سوئیس و کره جنوبی از بزرگترین تولیدکنندگان اصلی این محصول در دنیا هستند.

آقاکثیری اضافه نمود: قیمت محصول این شرکت 600 دلار و قیمت محصول خارجی چیزی در حدود 1200 تا 1500 دلار است و از نظر کیفیت و کارایی قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی است.

وی گفت: با تولید این محصول واردات کالای مشابه به کشور بسیار کمتر شده است و این محصول توانسته نیاز بیشتر بازار داخل کشور را تامین کند. با تولید این محصولات برای 6 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک تجهیز پزشکی فیزیکی ایران ساخت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک تجهیز پزشکی فیزیکی ایران ساخت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید